Działanie SuperDepil na tle innych technik depilacji

Technologia i sposób działania

Superdepil wykorzystuje dwie najskuteczniejsze techniki depilacji jakie dotychczas stworzono.

Laser diodowy 808nm w modelu SuperDepil „D” jest jednym z najskuteczniejszych na rynku. Wzbogacony został o wyjątkowy system pracy sekwencyjnej SuperDepil dzięki któremu wyprzedza wiele podobnych urządzeń na rynku szybkością i skutecznością wykonywanych zabiegów.

Na szczególną uwagę zasługuje najnowsza technologia światła spolaryzowanego stosowanego w urządzeniach SuperDepil model „A” i „B”. Światłoemitowane przez głowice SuperDepil jest światłem spolaryzowanym: jego fale poruszają się (oscylują) w równoległych płaszczyznach. Badania naukowe wykazały, że światło spolaryzowane, podobnie jak laserowe dociera do komórek naszego organizmu na głębokość około 2,5 cm. Dzięki temu przełomowemu rozwiązaniu impuls emitowany przez głowicę SuperDepil w tkankę, dociera w prawie nie zmienionej postaci do cebulki włosa i otaczających ją naczyń włosowatych. Dzięki temu skuteczność tego rozwiązania można porównywać z laserami diodowymi.

Światło emitowane przez urządzenia IPL, Elight, VPL pochłaniane jest w ok. 40-60% przez pierwsze milimetry tkanki (zależnie od fototypu skóry). Do cebulek włosowych dociera mniej niż połowa impulsu dlatego do skutecznej pracy potrzeba dużych mocy co wiąże się wieloma zagrożeniami (poparzenia, odbarwienia, przebarwienia).

Jaki laser dobrze depiluje?

Każde urządzenie do fotodepilacji ma jedno zadanie – zniszczyć cebulkę włosa w mieszku włosowym. Fotodepilacją nazywa się każdy zabieg depilacji z wykorzystaniem urządzeń emitujących każdy rodzaj światła w zakresie widzialnym (IPL, Elight, VPL) jak również niewidzialnym dla oka (podczerwień w laserach diodowych, aleksandrytowych, Nd:Yag). Światło emitowane przez laser diodowy, aleksandrytowy, neodymowo-yagowy Nd:Yag, IPL, Elight czy VPL ma za zadanie „wyszukać” cebulkę włosa gdzie podczas pochłaniania przez melaninę zamieni się w ciepło które cebulkę zniszczy, ale nie naruszy skóry. Aktywne chłodzenie powierzchni skóry służy właśnie ochronie jej powierzchni oraz niweluje negatywne odczucia podczas zabiegu. Moc energii światła niszczy jedynie cebulki będące w fazie wzrostu ANAGEN. Ilość zabiegów potrzebnych do trwałej depilacji to najczęściej 5-6 zakładając ze wszystkie ustawienia urządzenia są prawidłowe, personel prawidłowo wykonuje zabiegi, a i samo urządzenie jest dobrej jakości.

Które urządzenie byłoby najlepsze?

Obiektywnie patrząc dobre będzie każde które trwale usunie włosy nie powodując uszkodzeń skóry. Wykonując zabiegi na dużych powierzchniach np. nogi, plecy itp. ważna będzie jeszcze szybkość pracy. SuperDepil łączy w sobie to co najlepsze ze wszystkich dotychczasowych technologii. Wytwarza wiązkę światła spolaryzowanego dużej mocy o długości fali 640nm lub 690nm i za pomoca specjalnego układu optycznego emituje ją w obszar ciała poddany zabiegowi, niszcząc cebulki z niespotykaną jak dotąd skutecznością. Wielkość plamki oraz częstotliwość wykonywanych impulsów daje mu pierwsze miejsce w szybkości wykonywania zabiegów – nogi lub plecy depilujemy w czasie ok. 20 – 25 minut. System chłodzenia kontaktowego łagodzi i tak już delikatne odczucia towarzyszące zabiegowi.

Bardzo ważnym elementem często pomijanym szczególnie przez sprzedających lasery diodowe są koszty eksploatacji. Nie ma co wierzyć że coś jest wieczne i się nie zużywa. Każda dioda laserowa ma określoną trwałość podaną przez producenta i nie jest prawdą że jest wieczna. Często zdarza się że gabinety pracują na maszynach w których głowice powinny być wymienione już dawno ale koszty ich wymiany są ogromne. Lampy xenonowe w IPL, VPL, Elight też mają określoną ilość impulsów które wykonają prawidłowo, najczęściej ta ilość waha się w okolicy 50 do 100 tys. Powyżej „przebiegu” określonego przez producenta lampy jej skuteczność gwałtownie spada. W przypadku SuperDepil emitery światła spolaryzowanego wykonują prawidłowo 1 000 000 impulsów (jeden milion) co przy niskich kosztach wymiany tych emiterów stawia go na pierwszym miejscu w kategorii niskich kosztów eksploatacji. Nie musisz się martwić że koszty wymiany lampy czy głowicy pochłoną cały dochód z wykonywanych zabiegów.